Wszyscy znamy Bruce'a Lee z niektórych scen walki z jego filmów. Klasyczna scena Bruce'a kontra Chucka Norrisa w Koloseum w Rzymie w Enter the Dragon. Jest scena walki z Bruce'em 5'7 i wysokim Kareemem Abdul-Jabbarem 7'2 w „Scenach śmierci”. Kto może zapomnieć o klasycznym zakończeniu Bruce'a biegnącym i skaczącym na napastników w końcowej scenie „THE CHINESE CONNECTION”? Mając wiele klasycznych scen filmowych w ramkach pamięci, przejdźmy się po filmach Bruce'a Lee.

Ten pierwszy film, „GOLDEN GATE GIRL”, zabiera nas z powrotem do 1941 roku. Bruce miał zaledwie kilka miesięcy, kiedy film został nakręcony w San Francisco, gdzie urodził się Bruce. W tym filmie nie ma karate. Wejście w ten wczesny etap show-biznesu daje nam wyobrażenie, że Bruce wprowadził film w młodym wieku.

Pierwszy film Bruce'a zatytułowany „THE KID” został nakręcony w Hongkongu w 1950 roku, kiedy Bruce miał 10 lat. W tym filmie zaczynasz widzieć bardzo ujmujące i zaangażowane dziecko, które grało bardzo dobrze dla kamery. Ojciec Bruce'a Lee był znanym chińskim aktorem, który także zagrał w tym filmie. Bruce Lee pracował również ze swoim ojcem przy poprzednim filmie „NARODZINY LUDZKOŚCI” w 1946 roku.

Bruce przeprowadził się do San Francisco w Kalifornii w 1959 r., A następnie przeprowadził się do Seattle w Waszyngtonie, aby ukończyć szkołę średnią. Później uczęszczał na University of Washington, gdzie zapisał się na dramat, a także studiował filozofię. Przez cały ten czas Bruce ćwiczył Wing Chun Kung Fu, którego nauczył się w Hongkongu od Yip Mana. Dzięki innowacjom Bruce'a łączył tradycyjne kung fu, boks, zapasy i inne formy walki, aby stworzyć swój styl mieszanych sztuk walki, nazywał się Jeet Kune Do. Sprawdź to na https://ebd-cda.pl/caly-film-online

Rozwijając swoją praktykę i nauczanie sztuk walki w latach 60. XX wieku, Bruce nigdy nie zapomniał swojego tła filmowego. Doprowadziło to do kilku ról telewizyjnych, w tym „THE GREEN HORNET” i „BATMAN” w latach 1966–1977. Bruce wystąpił także w „IRONSIDE” w 1967 r., „BLONDIE” w 1969 r. I „HERE COME THE BRIDES” w 1969 r. W 1971 r. Bruce wystąpił także w kilku odcinkach „LONGSTREET”. To, co było wyjątkowe w jego roli LONGSTREET, to to, że występował jako on sam i uczył swojej formy sztuk walki oraz filozofii sztuk walki. W 1971 r. Lee przedstawił Warner Brothers nowoczesny western show kung fu, w którym oczywiście miał zagrać. Niestety, Warner Brothers wykorzystał koncepcję kapłana Shaolin wędrującego po kowbojem na zachód i przyznał rolę Davidowi Carradine. W tym czasie David Carradine nigdy nie trenował sztuk walki. Dzięki temu Lee wiedział, że ma ograniczone rodzaje filmów i role, które mógłby zagrać na amerykańskim rynku telewizyjnym i filmowym. Z całą uczciwością wobec Warner Brothers, angielski Lee może być trudny do zrozumienia dla niektórych osób na rynku amerykańskim.

Pierwszym filmem Bruce'a w Stanach Zjednoczonych po „GOLDEN GATE GIRL” z 1941 r. Był „MARLOWE”, z udziałem Jamesa Garnera, jako dość brutalnie scharakteryzowany prywatny detektyw. Film był dość mierny, a Bruce grał członka chińskiego gangu, który używał karate i podarł biuro Jamesa Garnera. W jednej scenie James Garner walczy z Brucem Lee i jakoś go bije. To nie jest film, z którego Bruce Lee jest bardzo dobrze znany.

Ponieważ kariera aktorska Bruce'a Lee nie ma miejsca w Stanach Zjednoczonych, Bruce podróżuje do Hongkongu i odkrywa, że ​​jest dobrze znany z serialu telewizyjnego „GREEN HORNET”. W Hongkongu serial telewizyjny znany jest jako „KATO SHOW”. Dzięki popularności w Hongkongu i Azji Bruce postanawia spróbować swoich sił w azjatyckim przemyśle filmowym. W 1971 roku Bruce Lee występuje w filmie „THE BIG BOSS”, który jest jego pierwszym azjatyckim filmem o Kung Fu / Martial Arts. Ten film został nakręcony w Tajlandii i stał się popularny w Azji. Szczerze mówiąc, moim zdaniem nie był to bardzo dobry film. Walki nie były tak dobre. Jedyną wyjątkową częścią filmu, którą pamiętam, był zły facet rzucający nożem w Bruce'a, który Bruce przechwytuje kopnięciem, które uderza przeciwnika w śmiertelny cios w jego ciało. Fabuła filmu oparta była na ujarzmieniu robotników w fabryce lodu przez szefa, który także sprzedawał narkotyki. Gdybym nigdy nie widział tego filmu, nie przegapiłbym niczego, co reprezentuje Bruce Lee. Dam jedną gwiazdkę do celów historycznych. Uwaga: na rynku amerykańskim ten film jest również znany jako „FISTS FURY”

Prawdziwym punktem zwrotnym w filmach Bruce'a Lee była „FIST OF FURY” z 1972 roku. Uwaga: w Stanach Zjednoczonych ten film był znany jako „THE CHINESE CONNECTION”. Ten film jest absolutnym klasykiem. W tym filmie widzimy więcej walk wręcz i mniej mieczy i noży, które widzieliśmy w „THE BIG BOSS”. Ten film jest definitywnym przykładem nowej klasy i gatunku filmów o sztukach walki. Fabuła filmu ma Bruce'a Lee jako ucznia szkoły kung fu na początku XX wieku. Był to okres, w którym Szanghaj w Chinach był podporządkowany potęgom europejskim, a ostatnio Japonii. Japończycy sprawowali władzę nad lokalną policją i traktowali Chińczyków jak obywateli drugiej kategorii. Pewnego dnia dwóch Japończyków przyszło do szkoły Bruce'a Lee i zostawiło obraźliwy znak, szydząc z Chińczyków. Bruce Lee wkurzył

About us

+420 123 456 789
lemonwide.jpg
Welcome to your website!
This is just an example text which you should replace with your own welcome message - write a brief description of your website or a company overview. You can edit it by clicking on the text itself or by clicking on the yellow edit button which appears next to it when you move your cursor over the text. The Webgarden logo in the upper left-hand corner allows you to access technical support, the VIP shop, and other useful features.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one